21 marca to dzień szczególny, bo od 1999 roku co roku obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO. Tym razem to data podwójnie wyjątkowa.
Jacek Cygan, poeta, dramaturg, prozaik, autor tekstów piosenek, scenarzysta, twórca musicali uhonorowany został bowiem w czwartek tytułem Doktora Honoris Causa Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
Natomiast w piątek, 22 marca, p. Jacek Cygan gościł w SP45 w Sosnowcu. Autor tekstów piosenek, to znakomity poeta, prozaik, scenarzysta, autor musicalowy i organizator festiwali muzycznych.
Spotkanie z p. Jackiem Cyganem poprowadzili: p. Justyna Głuszek i Kacper Paśko (uczeń IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu).
Podczas spotkania z wystąpiła Aniela Nowińska z klasy 5d, która wykonała piosenkę „Łatwopalni” z repertuaru Maryli Rodowicz, z tekstem naszego gościa. Wzruszające wykonanie zachwyciło zgromadzoną publiczność.
Do piosenki Edyty Górniak „To nie ja!” uczestniczki koła tanecznego przygotowały, pod bacznym okiem p. Jolanty Stanek, układ taneczny; upamiętniając 30 rocznicę powstania utworu, który zdobył tak ogromną popularność od występu na Eurowizji.
p. Jacek Cygan odpowiadał na pytania publiczności, zaangażował ją do recytowania wierszy oraz tworzenia wspólnych wspomnień.
Dziękujemy za wspaniały czas, moc anegdot oraz niesamowite chwile, spędzone w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że osobiście poznaliśmy p. Jacka Cygana, wspaniałego twórcę tekstów oraz Sosnowiczanina o ogromnym sercu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania, które wykonała dla nas p. Magdalena Wiśniewska.
Krótki odcinek „Korczusia” ze spotkania z p. Jackiem Cyganem w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia szkolnej sondy dotyczącej twórczości naszego gościa.
W tym odcinku zobaczmy, co o naszym gościu wiedzą przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja.
Przejdziemy też test ostateczny!! Czy Jacek Cygan znany jest w USA?! Zapytaliśmy o to naszego native speakera Williama.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sondy naszym reportom: Helenie Juszyk i Piotrowi Kirykowi oraz:
z klasy 7e: Michalinie Derwińskiej, Wiktorii Jasińskiej, Wiktorii Masłoń, Nadii Łosiewicz, Zuzannie Gil, Kacprowi Radeckiemu i Miłoszowi Kolano;
z klasy 5d: Anieli Nowińskiej i Weronice Cesze;
z klasy 7a: Nadii Mertce i Maksowi Warzeń;
z klasy 6d: Ninie Nowińskiej i Ninie Kobusińskiej i Anastazji Gawron;
z klasy 7b: Lenie Wachowiak i Michałowi Czapli;
z klasy 7c: Milenie Kwiecień;
z klasy 6c: Mai Buckiej
oraz naszemu native speakerowi Williamowi.
Zapraszamy do obejrzenia tego odcinka!