Projekt na lekcji języka polskiego w klasie 7B

Klasa 7B ostatnio doskonaliła swoje wypowiedzi argumentacyjne zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Rozważanym tematem była możliwość przemiany wewnętrznej bohatera literackiego. Uczniowie próbowali udowodnić, że zmiana zachowania, światopoglądu, relacji międzyludzkich jest możliwa i udała się wielu znanym postaciom.

Przytoczono przykład pana Tomasza z utworu „Katarynka”, Ebenezera Scrooge’a z „Opowieści wigilijnej”, „Pinokia”, Stasia Tarkowskiego z „W pustyni i w puszczy”, Mary Lennox z „Tajemniczego ogrodu” itd. Uczniowie wykonali także prace plastyczne lub kolaż komputerowy do książki, która była najczęściej przytaczana. Niektórzy wcielili się w postać Ebenezera Scrooge’a, gdyż według uczniów, zasłużył on na największą pochwałę – dokonał znaczącej zmiany swojego zachowania.

Oto prace 7B:

Agata Gierlotka