Tydzień Kultury Języka Polskiego

Drodzy Uczniowie!

Jak co roku, zespół polonistek naszej szkoły organizuje Tydzień Kultury Języka Polskiego.

Zapraszamy Was zatem w dniach od 04 marca do 08 marca do uczestnictwa w konkursach i wydarzeniach dotyczących szeroko rozumianej kultury słowa.

Zgłoszenia przyjmują uczące Was nauczycielki. Poinformują Was również o wszystkich szczegółach.

Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy czas i każdy znajdzie dla siebie atrakcyjną formę zabawy. Oczywiście na zwycięzców konkursów czekają nagrody!

Poniżej przedstawiamy harmonogram organizowanych wydarzeń:

🇵🇱 Poniedziałek – 3 godz., Konkurs Kaligraficzny, organizator M. Marosz-Kochan, A. Kubarek

🇵🇱 Wtorek – 3 godz., Szkolny Konkurs Poprawności Językowej: Mistrz Słowa dla klas 7-8, organizator K. Lachowska, A. Gierlotka

🇵🇱 Środa – 2 godz., Szkolny Mistrz Ortografii, dyktando dla klas 4-6, 5 godz., Szkolny Mistrz Ortografii, dyktando dla klas 7-8, organizator A. Mączka

🇵🇱 CzwartekKonkurs czytania, organizator K. Kukla, A. Gierlotka

🇵🇱 Piątek – 2 godz., Konkurs poetycki, organizator A. Krzywda