#SP45przeciwkoprzemocy

Z dużym niepokojem przyjęliśmy informację o funkcjonowaniu nowego profilu typu „SPOTTED”, którego odbiorcami oraz użytkownikami są m.in. uczniowie naszej szkoły.

Weszliśmy w posiadanie zrzutów ekranów, które dokumentują obraźliwe, niebezpieczne i przede wszystkim karalne treści, będące formą agresji słownej i psychicznej.

Jako szkoła stanowczo się temu sprzeciwiamy! ⛔️

W naszej szkole nie ma miejsca na:

❌ obrażanie, wyzywanie innych osób

❌ podżegania do okaleczania swojego ciała lub odebrania sobie życia

❌ rozsiewania nieprawdziwych informacji na temat innych osób (tzn. pomówienia, zniesławienia)

❌ nękanie i gnębienie.

Jakiekolwiek przejawy tego typu zachowań będą spotykały się z szybką i bezwzględną reakcją ze strony grona pedagogicznego i dyrekcji, ze współpracą z Policją włącznie.

Podkreślamy, że powyższe zachowania skutkują ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ – zarówno w kontekście osób, które wysyłają takie treści jak i osób, które je udostępniają ❗️

Zdajemy sobie sprawę, że większość placówek edukacyjnych mierzy się z problemem cyberprzemocy, jednak dla komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa naszych uczniów będziemy walczyć z tym zjawiskiem bezkompromisowo ⛔️

W związku z tym gorąco prosimy wszystkich uczniów, którzy w związku z funkcjonowaniem „SPOTTED” zostali urażeni, wykorzystani, poczuli się w jakikolwiek sposób nadużyci o zgłoszenie tego faktu do psychologa, pedagoga szkolnego, wychowawcy lub dyrekcji. Pomoże nam to skompletować dokumentację niezbędną do złożenia zbiorowego pozwu przeciwko administratorowi/administratorom powyższego profilu i zawiadomienia odpowiednich organów ścigania.

Zwracamy się również do Was, nasi drodzy Uczniowie:

❌Nie uczestniczcie w tym cyrku, który ma na celu tylko rozładowanie frustracji i emocji osób, które sobie z nimi nie radzą.

❌Nie bądźcie obserwatorami hejterów, osób, które stosują przemoc wobec innych – to dzięki widzom istnieją.

❌Brak reakcji na krzywdę innych osób, jest niemym przyzwoleniem na przemoc! A nie wiadomo, kto za chwilę może paść jej ofiarą.

Bardzo wiele zależy od Was, a my w Was wierzymy! ❤️