,,Pszczoły – nauczycielki ekologii”

Dnia 12 czerwca uczniowie klas 2 b i 2 e wraz z wychowawcami Elżbietą Makuch i Olgą Szewczyk uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej do Stowarzyszenia ,,Husar” w Kuźniczce Nowej.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ,,Pszczoły – nauczycielki ekologii” Zajęcia miały na celu :zapoznanie z zasadami funkcjonowania rodziny pszczelej, dzieci oglądały na żywo prace pszczół w oszklonym ulu, uczestniczyły w wyrobie świec woskowych, dowiedziały się jak można pozyskiwać produkty pszczele, degustowały wybrane produkty pszczele.Na zakończenie zajęć każde dziecko uczestniczyło w nauce jazdy konnej (poznanie zasad bezpieczeństwa, nauka wsiadania, zsiadania, spacer na koniu).
Dzieci wróciły uśmiechnięte , zadowolone i bogatsze o nowe wiadomości i umiejętności. 😊

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>