Wycieczka Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas do Krakowa Szlakiem Jana Matejki

1030 731 Los Majkelos

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 20.06.2023r. brali udział w wycieczce zorganizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej śladami życia i twórczości słynnego malarza Jana Matejki. Celem wycieczki była integracja wolontariuszy oraz zapoznanie ich z twórczością Jana Matejki poprzez zaangażowanie w konkurs filmowy pod nazwą „Matejko Oczami Młodzieży”.
Program obejmował zwiedzanie dworku artysty w Krzesławicach oraz jego krakowskiego domu przy ulicy Floriańskiej. Niesamowite wrażenie na zwiedzających zrobiła Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku w Muzeum Narodowym w Sukiennicach oraz Pomnik Jana Matejki na Plantach.
Wycieczka była swego rodzaju uhonorowanie uczniów zaangażowanych w akcje charytatywne w mijającym roku szkolnym.
Dziękuję wszystkim wolontariuszom za Wasze zaangażowanie, za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech.
Na czas wakacji życzę udanego odpoczynku, relaksu, realizacji marzeń i pasji, a także dobrych ludzi wokół. Wierzę, że Wasza aktywność w nowym roku szkolnym będzie również tak niesamowita i wspaniała, jak była w bieżącym.

Opiekun SKC
Beata Szafraniec

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos