„Leśna szkoła”

🌲4 maja uczniowie klasy 4b i 4c uczestniczyli w warsztatach leśnych organizowanych przez fundację Tree Your Mind.

🌳Młodzi ludzie mieli niesamowitą okazję doświadczyć elementów praktyki shinrin-yoku czyli kąpieli leśnej. Pewnie zastanawiacie się na czym polega ta praktyka…

🌲Jest to bezwysiłkowe zanurzenie się w leśnej przestrzeni wszystkimi zmysłami po to by zredukować stres, poprawić nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Angażując wzrok, słuch, smak, węch i dotyk możemy w pełni doświadczyć więzi ze światem przyrody. W trakcie niespiesznego spaceru obserwujemy otaczającą nas przyrodę, uczymy się uważności i zwracania uwagi na szczegóły.

🌳Bardzo gorąco dziękujemy paniom edukatorkom Agacie i Alicji Kloczkowskim za cudownie spędzony czas! 😊