Projekt edukacyjny z języka polskiego

1030 731 Los Majkelos

Klasa IVd na lekcjach języka polskiego realizowała projekt edukacyjny, podczas którego uczniowie poznawali treści legend polskich oraz z terenów Zagłębia Dąbrowskiego. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy były własne wymyślone legendy, w których uczniowie wyjaśniali skąd się wzięły nazwy miejscowe np. takie jak: ulica Sucha, ulica Kasztanowa, Sosnowiec, Pogoń, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Maczki, Zagórze ….Trzeba przyznać, że pomysły były zaskakujące i bardzo oryginalne.

Drugim etapem projektu było zdobycie wiedzy na temat teatru, a następnie wykonanie kukiełek teatralnych na bazie drewnianych łyżek. Lalki miały przedstawiać bohaterów podań i legend. Nie zabrakło miedzy innymi: smoka wawelskiego z Krakowa i bazyliszka z Warszawy. Były anioły i diabły z Góry Świętej Doroty, królowa Jadwiga, która odwiedziła Wzgórze Gołonoskie. Był topielec z Będzina i królowa Jurata. Nie można pominąć Gołej Nóżki z Dąbrowy Górniczej.

Podczas realizacji projektu towarzyszyło dużo emocji i pozytywnych wrażeń.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

Nauczyciel języka polskiego Małgorzata Marosz – Kochan

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos