Wizyta klas I a i I b w Pałacu Schoena

Uczniowie kl. I a i I b podczas wizyty w Pałacu Schoena poznali historię Sosnowca, obejrzeli wystawę prac współczesnych artystów i wykonali grafikę.

W pokoju zagadek, który jest rodzajem fabularnej gry przygodowej, pierwszaki poznały dzieje Sosnowca związane z rozwojem przemysłu, oraz najważniejsze zabytki miasta. Na uczestników czekała zabawa połączona z edukacją, możliwość rozwinięcia umiejętności związanych z pracą w grupie oraz nauka logicznego myślenia.

Uczniowie klas I mieli również okazję zobaczyć prace współczesnych artystów. Przewodnikiem po wystawie była Pani Ewa Zawadzka, której obrazy znajdują się w Pałacu Schoena.

Zwieńczeniem wizyty była lekcja plastyki, podczas której dzieci poznały technikę grafiki i wykonały własne prace.

Dominika Łaska – wychowawca klasy I a
Anna Paśko – wychowawca klasy I b