Frankofonki na Śląsku – witajcie w naszej szkole!

21 lutego nasi francuscy korespondenci z Wodzisławia Śląskiego przyjechali z wizytą. Po raz pierwszy mogliśmy się spotkać „na żywo”-)
Nieśmiałość i początkowa rezerwa została szybko przełamana a zabawy integracyjne pozwoliły nam się lepiej poznać.
Uczestniczyliśmy w kreatywnych warsztatach w Pałacu Schoena oraz sprawdzaliśmy naszą wiedzę na temat kultury i cywilizacji Francji w grze w Milionerów.
Miło nam było usłyszeć, że nasza szkoła jest super a obiady serwowane na stołówce są jak domowe-)
Czas upłynął nam zdecydowanie za szybko i z żalem żegnaliśmy naszych korespondentów. Na szczęście spotkamy się ponownie w kwietniu- tym razem to my zwiedzać będziemy ich szkołę.
A my, w oczekiwaniu na rewizytę, przygotowujemy się powoli do marcowego świętowania Międzynarodowego Dnia Frankonfonii.