XXVIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy (Łk 4, 32)

9 marca w Szkole Podstawowej nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu odbył się Etap Dekanalny XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który stanowił jednocześnie eliminacje do kolejnego etapu tj. wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 6 A – Jan Kowal i Maksymilian Wawrzeń.

W etapie dekanalnym uczniowie rozwiązywali test w formie pisemnej, w oparciu o materiały dostarczone przez Wydział Katechetyczny.

Do finału wojewódzkiego przechodzi 12 najlepszych uczestników z diecezji, wyłonionych przez Diecezjalną Komisję Kwalifikacyjną na podstawie liczby zdobytych punktów.

Finał konkursu odbędzie się w Katowicach w dniu 20.04. 2023 r.
Nasi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili i z wielką radością informujemy, że I miejsce zajął Jan Kowal a III miejsce Maksymilian Wawrzeń.

Gratulujemy chłopakom i czekamy na wiadomość, czy Janek i Maks zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Trzymamy za nich kciuki.
Beata Szafraniec

rbt