Projekt szkolny „Ludzie ludziom…”

1030 731 Los Majkelos

„W obliczu okrucieństw musimy stanąć po jednej ze stron. Cisza to rozkaz dla kata”
Elie Wiesel

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Rodzice!
☑️Mamy zaszczyt poinformować, że Nasza placówka – SP 45 zakwalifikowała się do miejskiego programu profilaktycznego pn. „Ludzie ludziom …-Budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”, którego organizatorami są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu wraz Komendą Miejską Policji, Sądem Rejonowym, Teatrem Zagłębia oraz Parkrun.

☑️Niniejszy projekt realizowany będzie od marca do października 2023 na terenie Sosnowca. Skierowany jest do uczniów klas VII i ma na celu:
– propagowanie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy, mowie nienawiści;
– podnoszenie świadomości młodzieży i osób dorosłych na temat negatywnych konsekwencji wynikających z występowania przemocy oraz braku tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka;

☑️Składać się on będzie z kilku etapów, które szczegółowo są opisane na stronie programu – link do strony:
<<<KLIK PO WIĘCEJ INFORMACJI>>>

☑️Każdy etap projektu to nowe wyzwania dla uczniów, ich opiekunów i szkoły. Przewidziane jest m.in.:
☑️w etapie I
konkurs dla młodzieży – nagranie filmu, spotu pn. „Przemoc widziana oczami młodzieży” ;
☑️w etapie II
spotkania z młodzieżą pn. „Mowa nienawiści, a budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”
🔘Mogilski Tomasz – Komenda Miejska Policji w Sosnowcu
🔘Kubski Dawid – Komenda Miejska Policji w Sosnowcu
🔘Mazur Patrycja- Sąd Rejonowy w Sosnowcu
🔘Skręt Rafał -Sąd Rejonowy w Sosnowcu „Młodzi odpowiedzialni”. „Reagujemy na przemoc w przestrzeni publicznej i nie zgadzamy się na nią. Reagujemy!

☑️w etapie V
warsztaty pedagogiczno – teatralne o tym, gdy czujesz się niewidoczny/a dla innych; przyjaźni, która pojawia się znikąd; odpowiedzialności za swoje czyny (Teatr Zagłębia).
🔘Kędzia Agata- Teatr Zagłębia

W planach także: Bieg Przeciwko Przemocy, gra terenowa, mecz hokeja, Marsz Przeciwko Przemocy, edukacja młodzieży poprzez historię oraz…gala podsumowująca.

☑️Drodzy Państwo, Uczniowie, Rodzice!
Dorastanie naszych dzieci i uczniów przypadło na czasy, które mimo postępu cywilizacji, nie są łatwe. To czasy mowy nienawiści i szczerzącego się powszechnie hejtu, który dotyka praktycznie wszystkich. Nasza szkoła – SP 45, pragnie wesprzeć swoich uczniów o wiedzę, która pozwoli im z siłą, pewnością siebie i odwagą iść do przodu, mimo napotykanej, szczególnie w internecie wrogości, agresji i nietolerancji.
☑️Życzymy naszym uczniom, by zaplanowany dla nich projekt był elementem dobrej zabawy, ciekawej nauki, rozwoju światopoglądu i osobowości oraz… fundamentem wsparcia młodego człowieka.4

Z wyrazami szacunku
Agata Gierlotka oraz pedagodzy szkolni

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos