4d i 5b w Planetarium Śląskim

1030 731 Los Majkelos

🔵 Niedawno klasa 4D i 5B w towarzystwie p. A. Sadowskiej i p. A. Gierlotki odbyły wycieczkę …do gwiezdnego świata 😊 Planetarium – Śląski Park Nauki otworzył przed nami swoją salę wykładową, gdzie nowy system projekcyjny pozwolił na wyświetlenie, na 23-metrowym sferycznym ekranie, około 100 milionów gwiazd. Przewodnikiem po nocnym, magicznym niebie był astronom prowadzący seans na żywo.

🟢Nasza lekcja dotyczyła czterech pór roku, a w tym niesamowitych gwiazdozbiorów i gwiazd, planet; orientacji na sferze niebieskiej – kierunków świata; modelu geocentrycznego budowy świata; teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika; ruch obrotowego oraz obiegowego Ziemi.

Szkoda tylko, że nie można było wykonywać zdjęć podczas zajęć…Byłyby z pewnością niesamowite! 🙂

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos