WARSZTATY Z CHEMII I ROBOTYKI w ramach projektu „Kształcenie dla przyszłości”

18.11.2022r. uczniowie z klasy  8a, 8d, 8e i 8f  uczestniczyli w WARSZTATACH Z CHEMII i ROBOTYKI, które odbyły się  na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych   Uniwersytetu  Śląskiego.

Podczas warsztatów z chemii uczniowie nauczyli się jak bezpiecznie pracować z odczynnikami chemicznymi. Mieli  możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń: cytrynowego wulkanu i pasty dla słonia. Ponadto obserwowali proces dyfuzji  i działanie wskaźników kwasowo- zasadowych.

<<<FILMIK>>>

Na warsztatach z robotyki młodzi konstruktorzy złożyli mikrokontroler ARDUINO  i zaprogramowali  swój projekt w języku C.

Warsztaty są wstępem do świata elektroniki cyfrowej, rewelacynym startem do programowania i zdobycia nowych kompetencji i umiejętności z zakresu nauk ścisłych.

Agnieszka Andrejczuk i Agnieszka Sadowska