„Go Green With Your Smart Future”

1030 731 Los Majkelos

🌍 W tym roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w mędzynarodowym projekcie ekologicznym „Go Green With Your Smart Future” na platformie eTwinning. Współpracowaliśmy ze szkołami z Turcji, Francji, Portugalii i Chorwacji.

🌍 Projekt skierowany był głównie dla klas dwujęzycznych, ale każdy chętny uczeń mógł w nim wziąć udział. Wspólnie zastanawialiśmy nad modelem zachowania w mieście pozwalającym zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, co jest kluczowe w ograniczeniu narastania problemu globalnego ocieplenia na świecie.

🌍Organizowane były spotkania online na platformie, uczniowie mogli komunikować się ze sobą na czacie w grupie rówieśniczej, co polepszyło kluczowe umiejętności posługiwania się językiem obcym w praktyce. Uczniowie pracowali w grupach o międzynarodowym składzie. Poza tym oswajali się ze słownictwem specjalistycznym i szkolili swoje kompetencje cyfrowe, tak pomocne w dzisiejszym otaczającym nas świecie.

🌍 Nauczyciel biologii – Magdalena Wiśniewska

Przykładowe materiały z realizacji:
<<<KLIK W LINK>>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos