DZIEŃ PATRONA – 30 maja

1030 731 Los Majkelos

Klasa 5a wraz z p. Małgorzatą Marosz-Kochan i p. Agnieszką Andrejczuk zaprasza na obchody Dnia Patrona, które odbędą się w tym roku szkolnym 30 maja 2022 r.

✅Chcielibyśmy, aby ten dzień kojarzył się wszystkim ze świętem dzieci i oczywiście wspomnieniem niezwykłej osoby, jakim był Janusz Korczak. W nadchodzącym tygodniu podczas zajęć z wychowawcą lub języku polskim będziemy mogli przypomnieć sobie sylwetkę naszego patrona, a na zakończenie zajęć ułożyć wiersz.

ℹ️ Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału ( indywidualnie) w konkursie literacko – plastycznym „Dzieci – dzieciom”, którego organizatorem jest szkolne Koło TPD. <<<KLIK PO WIĘCEJ INFORMACJI>>>

✅Od godziny 8.00 koło pokoju nauczycielskiego uczniowie klasy 5a serdecznie zapraszają na degustację swoich wypieków. Uzyskane fundusze ze sprzedaży zostaną przekazane na wydatki bieżące Szkolnego Koła TPD oraz zakup wentylatora do sali 31.

ℹ️ W ten niepowtarzalny dzień zachęcamy wszystkich do założenia na siebie ubrania w kolorze zielonym, ponieważ to właśnie koloru zielonego był sztandar wychowanków z Domu Sierot, którymi opiekował się Janusz Korczak.

W tym dniu wszyscy jesteśmy Królami Maciusiami Pierwszymi, więc bardzo prosimy o założenie na głowę również korony. 👑

Zapraszamy
Klasa 5a,
p. Małgorzata Marosz-Kochan i p. Agnieszka Andrejczuk

 

Ilustracja wykorzystana w grafice autorstwa: Marcin Piwowarski illustrations

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos