Ogólnopolski sukces plastyczny!!!

1030 731 Los Majkelos

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach, przy wsparciu lokalnych Ośrodków Kultury i lokalnych mediów cyklicznie organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy K.K. Baczyńskiego”. Tematyka większości wierszy, tego wybitnego poety skupia się na śmierci, cierpieniu, osamotnieniu, przemijaniu.

Najbardziej poruszające utwory powstały w czasie Powstania Warszawskiego. Jednym z nich, jest „Elegia o chłopcu polskim”. Właśnie ten wiersz stał się inspiracją dla Laureatki tego konkursu – Nadii Zięciny z klasy 5️⃣a.

Uczennica wykonała pracę niezwykle poruszającą. Matka trzymająca w ramionach, swojego martwego syna. Żołnierza – powstańca warszawskiego. Tłem tej sceny jest zniszczona stolica.

Gratulujemy Nadii niezwykłego talentu!
Marta Lachor-Winiarska
Artysta plastyk

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos