SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY „Sztuka pisana” (II edycja)

Drodzy Uczniowie!
6 kwietnia 2022 r., z okazji trwającego Tygodnia Kultury Języka Polskiego, odbyła się II edycja szkolny konkursu kaligraficznego „Sztuka pisana” . W zmaganiach kaligraficznych wzięło udział czterdziestu uczniów z klas IV – VIII.

Celem konkursu było:
• rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród młodzieży;
• rozwijanie umiejętności pięknego pisania;
• doskonalenie umiejętności kształtnego, estetycznego pisma; • uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego;
Zadaniem uczniów było napisanie tekstu piórem, długopisem lub brush penem, bez używania korektora. Należało wykaligrafować utwór Hanny Zadzitowieckiej pt. „Ile głosów w lesie”.

Zwycięzcami, którzy najpiękniej i najstaranniej przepisali wiersz są następujące uczennice:

I miejsce AMELIA STAWOWY, kl. 7g
II miejscePOLINA NAJDIONOWA, kl. 8b
III miejsce NATALIA SOJKA, kl. 5a
PATRYCJA KRZAK, kl. 8d
EMILIA KRAWCZYK, kl. 8f

WYRÓŻNIENIA otrzymały:
OLIWIA LEŚNIAK , kl. 5b
OLIWIA SZASTAK, kl. 5b

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom, serdecznie gratulujemy talentu i determinacji. Mamy nadzieję, iż wydarzenie to było miłym przeżyciem i w przyszłym roku szkolnym powitamy uczniów na kolejnej edycji szkolnego konkursu „Sztuka pisana”.

Agata Kubarek
Małgorzata Marosz – Kochan