„Lekcja szacunku i tolerancji”

1030 731 Los Majkelos

Lekcja szacunku i tolerancji – wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

31 marca uczniowie klas 8e i 8f pod opieką p. Anny Czerneckiej i p. Katarzyny Kukli udali się na wyjazd do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Odwiedzając Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu , mogliśmy osobiście zetknąć się z historią, której uczymy się na co dzień w szkole. Na własne oczy zobaczyliśmy miejsca, w których w czasach wojny rozgrywały się niewyobrażalne wydarzenia związane z Holokaustem.

Dzięki pani przewodnik poznaliśmy szczegóły hitlerowskich zbrodni i dowiedzieliśmy się rzeczy, których wcześniej nie byliśmy świadomi. Odwiedziny w Muzeum Obozowym oraz zwiedzanie baraków zwiększyło naszą świadomość i poszerzyło wiedzę na temat zagłady europejskich Żydów.

Udało nam się zobaczyć najważniejsze obiekty, dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie w obozie oraz z jakim okrucieństwem spotykali się więźniowie.

Wyjazd ten był dla nas nie tylko lekcją historii, ale też pokory, szacunku oraz tolerancji, ucząc, do czego może doprowadzić nienawiść i z pewnością zapamiętamy go na długo.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos