Bądź bezpieczny wiosną!

1030 731 Los Majkelos

Uczniowie klasy 4a w ubiegły piątek wzięli udział w wiosennej sesji szkoleniowej na temat przestrzegania bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Gośćmi na lekcji byli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Katowic Szopienic pan Kacper i pan Jakub.

W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa na drodze i w budynku szkolnym. Uczniowie zapoznali się z pracą strażaka, specyfiką tego zawodu oraz wyposażeniem torby PSP R1 – do ratownictwa medycznego.

W części warsztatowej wszyscy bardzo chętnie ćwiczyli na fantomie reagowanie i udzielanie pierwszej pomocy. Była to I część zajęć z cyklu bezpieczeństwa, niebawem odbędzie się kolejna na świeżym powietrzu. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą i dużą aktywnością, otrzymali nagrody w postaci książki.

Zajęcia zorganizowała wychowawczyni klasy 4a p. Katarzyna Kukla.

 

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjeć z wydarzenia:

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos