Pasje uczniów SP-45

800 516 Los Majkelos

Piotr Kiryk jest uczniem klasy 4C, informatyką interesuje się „od zawsze”. Już, jako mały chłopiec zaczął czytać czasopisma/książki o tej tematyce tj. „Młody Technik” i „Programista Junior”. W wolnym czasie najchętniej czyta wszystkie książki, które wpadną mu ręce od komiksów po księgę eksperta Windows 7. A ostatnio zaczął zagłębiać się w budowę stron internetowych oraz elektronikę. W ostatnim roku ukończył następujące kursy organizowane przez szkołę „Giganci Programowania” i otrzymał Certyfikaty:

  1. Python z Minecraftem

  2. ROBLOX z LUA

  3. Strony internetowe (pierwszy semestr)

Piotr w tym roku szkolnym brał udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik przeznaczonym dla uczniów klas 4-8. Konkurs adresowany do uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką i programowaniem. Odbywał się on-line i składał się z 3 etapów.

W pierwszym etapie Piotr zdobył 168 z 200 możliwych punktów i przeszedł do 2 etapu. Nie udało się Piotrkowi przejść do etapu 3, ale to i tak ogromny sukces w tak młodym wieku. W konkursie zostało zarejestrowanych 6417 uczniów z 965 szkół.

 

Cieszymy się z kolejnego pasjonata w naszej szkole.

Społeczność Uczniowska SP-45

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos