Światowy Dzień Zdrowego Żywienia w klasach I-III

Uczniowie klas I- III naszej społeczności szkolnej w dniach od 8-10 listopada 2021r. obchodzili Światowy Dzień Zdrowego Żywienia.

Kolejne daty były kolorowymi dniami:
poniedziałek – stroje żółte
wtorek – stroje zielone
środa –  stroje białoczerwone

Uczniowie klas I z wielkim zaangażowaniem wykonali konkursowe prace plastyczne na temat „Mój najsmaczniejszy owoc lub warzywo”.

I miejsceJulia Plichowiec z kl. I e
II miejsceAlicja Rink z kl. I e
III miejsce Zuzanna Łapińska z kl. I a

Uczniowie klas II przygotowywali „Zdrowe i wesołe kanapki”, a klasy III wykonywały plakaty „Witaminy i ich znaczenie w życiu człowieka i zwierząt”, które mieliśmy okazję podziwiać na korytarzu szkolnym.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w lekcjach o zdrowym odżywianiu, witaminach, znaczeniu spożywania warzyw i owoców w życiu człowieka.
Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe prace, kolorowe stroje i wielkie zaangażowanie w obchody tego dnia, bo zdrowie jest przecież dla nas najważniejsze. Zapraszamy do obejrzenia naszej dokumentacji fotograficznej.

Koordynator Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia

p. Teresa Kaleta