Idiomy & wyrażenia w języku angielskim związane z Halloween

1030 579 Los Majkelos

Język to niewątpliwie nieodłączna część kultury, która w pełni determinuje postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. W związku z tym nauczanie języka obcego wzbogacone o elementy kulturowe stanowiące esencję tego, co w danej kulturze jest najciekawsze i warte poznania, to priorytetowe zadania każdego nauczyciela.

Warto pamiętać o tym, że uczniowie niezwykle szybko przyswajają to, co jest zabawne, tajemnicze oraz intrygujące. Tym samym nauka języka obcego staje się ciekawym doświadczeniem, rozwijającym w uczniach poszanowanie i otwartość na inne kultury, postawy i tradycje.

W tym roku szkolnym projekt „Angielski w obrazkach” wziął na tapetę idiomy i wyrażenia angielskie związane z Halloween. Zapraszam do obejrzenia filmiku, przy powstaniu którego pracowało wiele osób. Niepowtarzalne ilustracje wykonała Julia Kuchciak z klasy 7D. Głosu do filmiku użyczyły Emilia Kruk i Agata Kowalczyk z klasy dwujęzycznej 7G.

Read on (if you dare) to find out the top 10 favourite spook-tacular idioms and their meanings.

Michał Bednarczyk

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos