Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

1000 708 Los Majkelos

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach była organizatorem prestiżowego konkursu plastycznego pt. „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach K.K. Baczyńskiego zapisane”.

Patronat nad konkursem objęły dwa Ministerstwa – Kultury i Edukacji, Kuratorium Oświaty, oraz lokalne media. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie wybranego wiersza. Temat konkursu niesłychanie trudny, biorąc pod uwagę czasy i okoliczności powstania wierszy.

Przypomnieć należy, że K.K. Baczyński walczył i zginął podczas Powstania Warszawskiego. Nasza reprezentacja zdobyła dwa Wyróżnienia.

W kategorii klas młodszych Hania Góra z klasy 4a (ilustracja do wiersza „Kot”) w kategorii starszej Gabriela Bargieł z klasy 7b (ilustracja do wiersza „Elegia o chłopcu polskim”). Był to ostatni przed wakacjami konkurs plastyczny w którym braliśmy udział. Należy przyznać, że był to bardzo doby rok dla miłośników plastyki w SP45. Możemy się pochwalić dziesięcioma konkursami w których odnieśliśmy sukces.

Ogromne brawa dla Hani i Gabrysi!!!

p. Marta Lachor-Winiarska

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos