Wiosna, wiosna, wiosna, ach to TY!

1000 625 Los Majkelos

Wiosna przyszła do nas, a wraz z nią widoczne są już pierwsze jej zwiastuny. Wolontariusze PÓL NADZIEI, którzy sadzili żonkilowe cebulki przy naszej szkole, mogą już podziwiać pierwsze kwiaty. Wyrosły i cieszą oczy, zarówno te przy ogrodzeniu szkoły,

 jak i Dębie Pamięci:

Na żonkile posadzone w październiku przy wejściu głównym musimy jeszcze trochę poczekać,

ale maleńkie krokusiki już są:

W nawiązaniu do minionych Świąt Wielkanocnych możemy się pochwalić, że wzięliśmy udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez III LO w Będzinie oraz ich Partnerów: Open Mind i Polonika. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na obecność seniorów w społeczeństwie. W ramach tej akcji wolontariusze PÓL NADZIEI własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne wraz z osobistymi życzeniami skierowanymi do seniorów.

Do akcji „Kartka dla seniora” włączyli się: Krystian Ciećka 5b, Karolina Karpińska 5b, Iga Marek 5b, Karolina Sieczka 5b i Gabrysia Mazur 8a.

Mamy jeszcze jedną wspaniałą wiadomość! Tuż przed świętami otrzymaliśmy zlecenie z zaprzyjaźnionej firmy na wykonanie 210 kartek wielkanocnych. I gdyby nie pomoc p. Zielińskiej, za którą bardzo dziękujemy, nie zdążylibyśmy z realizacją zamówienia. Kwota w wysokości 1 100zł została przekazana na rzecz Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Wszystkim wolontariuszom, którzy aktywnie realizują zadania Szkolnego Wolontariatu POLA NADZIEI serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Ziętek i Agnieszka Cofór

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos