Wycieczka – Łysogóry i Święty Krzyż

1000 665 Los Majkelos

Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was na kolejną wycieczkę z cyklu „podróże” krótkie i dłuższe, ale zawsze owocne. Celem naszego projektu jest pokazanie ciekawych miejsc w Polsce. Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie.

Wycieczka  – Łysogóry i Święty Krzyż,

czyli poznajemy świętokrzyskie.

„Łysogóra 200 lat temu” to animacje komputerowe w technologii 3D prezentujące świętokrzyskie miasteczka m.in. Święty Krzyż, Nowa Słupia, Bodzentyn, Samsonów, Święta Katarzyna i Wąchock oraz film pt.: „Góry historii” w reżyserii Krzysztofa Pęczalskiego i Wojciecha Kalwata. Autorem zdjęć jest Krzysztof Pęczalski. Głosu użyczył Jerzy Trela, znany aktor teatralny i filmowy.

TOP 10 Świętokrzyskie – Okiem-Drona

Jaskinia Raj, czyli bajkowy podziemny świat!

 

Łysa Góra, zwana też Świętym Krzyżem, to szczyt o wysokości 594 m n. p. m. położona we wschodniej części pasma Łysogór, w Górach Świętokrzyskich, w pobliżu miejscowości Nowa Słupia. W okresie wczesnego średniowiecza Łysa Góra była najprawdopodobniej ośrodkiem kultu Słowian, a od XIV w. jest to jedno z najważniejszych sanktuariów, jako że przechowywane są tu relikwie drzewa krzyża świętego. Sanktuarium otoczone Świętokrzyskim Parkiem Narodowym jest żelaznym punktem programu wszystkich wycieczek. Zapraszamy na film prezentujący atrakcje turystyczne na szlaku z miejscowości Nowa Słupia na szczyt Świętego Krzyża, które możecie zobaczyć w trakcie jednego dnia.

Film ukazuje wybrane miejsca z każdego powiatu w województwie świętokrzyskim, oczywiście widziane z lotu ptaka. Film przygotowany został dla Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

 

Miłego zwiedzania życzą nauczyciele języka polskiego.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos