Sukcesy plastyczne

650 485 Los Majkelos

Plastyczny sukces Mai Bysiec z klasy 8e

To była pierwsza edycja Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczny w sieci” zorganizowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, oraz szkół ponadpodstawowych w województwie śląskim. Tematyka wymagała zgłębienia bardzo trudnego tematu. Pracy należało nadać formę plakatu zawierającego konkretny jasny przekaz odnoszący się do zjawiska handlu ludźmi. Naszą szkołę reprezentowały dwie prace. Jedna z nich, wykonana przez Maję Bysiec zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

I miejsce w Miejskim konkursie plastycznym

Jeszcze w okresie przedświątecznym Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu była organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem „Jem zdrowo, żyję kolorowo”. Tematyka konkursu dotyczyła, więc zdrowego odżywiania i korzyści jakie odnosimy ze zdrowego stylu życia. Uczennica naszej szkoły Amelia Gulik z klasy 4a zajęła I miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Nasza reprezentacja w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

To już kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. I…imagine, illustrate, ideate, illuminate. Organizatorem konkursu jest IV LO im. St. Staszica w Sosnowcu. Zadanie plastyczne polega na wykonaniu pracy ilustrującej podany przez organizatora cytat z Williama Blake`a – artysty, wizjonera i mistyka żyjącego i tworzącego w XVIII wieku.

W tym roku przekazaliśmy na konkurs sześć prac wraz z opisem. Autorkami dzieł były: Antonina Dyjas, Agata Nocoń, Maja Cichoń, Nicol Mirza, Maja Bysiec, Oliwia Szweda.

Poniżej cytat:
„Drzewo, które przyprawia niektórych o łzy radości, dla innych jest tylko zielonym obiektem na drodze. Dla oczu człowieka wyobraźni, natura jest samą wyobraźnią.”

Trzymamy kciuki za nasze młode i zdolne artystki!!!

Marta Lachor-Winiarska

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos