Literacki sukces Anny Chybalskiej z klasy VIIa

731 1030 Los Majkelos
Ania Chybalska z klasy VIIa po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Siedem grzechów głównych”. Po raz drugi w tym konkursie jej twórczość została dostrzeżona i nagrodzona. W 2017 r. Ania za swój utwór poetycki otrzymała I miejsce oraz została zaproszona do rozgłośni Radia Katowice, w celu udzielenia wywiadu i spotkania się z innymi nagrodzonymi twórcami.
 
W bieżącym roku – 18 marca jury przyznało naszej uczennicy wyróżnienie za wiersz pt. „Pycha”.

Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem „Grzechów Głównych”. Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych i mądrych wypowiedzi te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.
 
Tegoroczna edycja rozstrzygnięta została w następujących kategoriach: poezja, malarstwo oraz grafika.

Obok Macieja Szczawińskiego (redaktor Polskiego Radia Katowice), Wacława Oszajca SJ (dziennikarz, publicysta, poeta) oraz dr Grzegorza Marcinkowskiego (poeta, Pałac Kultury Zagłębia) w skład komisji oceniającej prace w kategorii poezja weszli: prof. dr hab. UŚ Bernadeta Niesporek-Szamburska, dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, Ewelina Zygan, Jadwiga Maksym-Kaczmarek oraz Magdalena Paprotny z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 
W ocenie jury, spośród wszystkich zakwalifikowanych prac poetyckich (a było ich aż 289), wiersze prezentujące najciekawszy punkt widzenia nadesłali młodzi uczestnicy. Cieszy fakt, że chęć wypowiedzenia się językiem poezji znajduje się w centrum zainteresowania tak wielu twórców.

Więcej informacji na temat nagrodzonych autorów i ich prac można znaleźć TUTAJ

 
Ani gratulujemy talentu i determinacji oraz zachęcamy do udziału w innych konkursach literackich.
 
Małgorzata Marosz – Kochan
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos