Wojewódzki sukces plastyczny!

1030 731 Los Majkelos

🌌 To była kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Śląski Kurator Oświaty w Katowicach oraz Dyrektor Planetarium i Obserwatorium w Chorzowie.
🚀 Tegoroczna edycja konkursu w kategorii plastycznej przebiegała pod hasłem: „W Kosmosie ze Sławoszem”. Uczestnicy mieli niezwykłe zadanie – wyobrazić sobie udział w misji kosmicznej ze Sławoszem Uznańskim. Nasi uczniowie przedstawili dwie wyjątkowe wizje.
🖍️ Marcel Piskor z klasy 5c ukazał w swojej pracy scenę we wnętrzu modułu, w którym Sławosz spędzał najwięcej czasu, przeprowadzając eksperymenty. Widzimy Marcela i Sławosza w specjalnych czepkach z elektrodami do badania fal mózgowych. Wnętrze zostało przedstawione z dużą dbałością o detale, co dodaje pracy realizmu. Marcel wykonał swoją pracę techniką pasteli olejnych. Jurorzy przyznali mu I miejsce w kategorii klas 4–6.


II miejsce w kategorii klas 7–8 zdobyła Martyna Kwaśniak z klasy 7a. Martyna przedstawiła scenę na zewnątrz statku kosmicznego. Widzimy fragment naszej planety, samą autorkę w białym skafandrze połączonym „pępowiną” ze stacją kosmiczną, a z prawej strony, na pierwszym planie – samego Sławosza. Przez przezroczystą przyłbicę widać jego twarz. Martyna zastosowała technikę mieszaną – farby i kredki.


Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom ogromnego sukcesu i wyjątkowego talentu!
Marta Lachor-Winiarska
Artysta plastyk

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos