Typy osobowości – TEST

Będąc uczniem klasy siódmej lub ósmej coraz częściej z niepokojem rozmyślasz o tym, jaką szkołę ponadpodstawową wybrać. Próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy już powinnam_niemem wiedzieć jaki zawód wybrać. 

 

Na dobry początek warto wybrać bezpłatny test osobowości, który podpowie Ci Twoje predyspozycje i może stać nadać kierunek dalszym poszukiwaniom

 

Na początek może to być: 16Personalities

Test 16 osobowości to test, który sprawdza nasze cztery indywidualne wymiary i na ich podstawie przyporządkowuje nas do jednej z 16 konkretnych osobowości.

Test został wymyślony przez Isabel Briggs Myers i Katherine Cook Briggs (matkę i córkę).

 

Co analizuje ten test?

ENRGIĘ DO DZIAŁANIA: Czy wolisz ładować baterie, będąc samemu (introversion) czy jednak wolisz spędzać czas z innymi (extraversion)

JAK POSZUKUJESZ INFORMACJI: Czy kierujesz się poznaniem (sensing) czy jednak intuicją (intuition).

JAK PODEJMUESZ DECYZJE: Wolisz je przemyśleć (thinking) czy poddać się uczuciom (feeling).

JAK KOMUNIKUJESZ SIĘ ZE ŚWIATEM: Czy wolisz osądzać (judging) czy obserwować (perceiving)

 

Co to jest OSOBOWOŚĆ?

Osobowość to zestaw cech i wartości, którymi dana osoba się kieruje. Test 16Personalities określa z góry, jakie te osobowości są, na podstawie wielu lat badań i testów, i zwykle jest dosyć trafny.

Problemem tutaj jest to, że ten test, jak i każdy inny test osobowości, nie powinien być czytany jeden do jednego. Człowiek jest zbyt skomplikowany, aby zdołać go opisać na podstawie kilkudziesięciu pytań. Dlatego właśnie warto ten test zrobić, żeby wiedzieć ogólnie, jaką ma się osobowość, ale trzeba to przemyśleć i dostosować do swojego życia.

 

Jak wykonać test?

Aby wykonać test, wystarczy wejść na stronę https://www.16personalities.com/pl i zacząć wykonywać.

Na tej stronie również znajdziesz opis każdej osobowości, dzięki czemu możesz zawsze wracać do tego opisu. Test jest darmowy i nie za długi, więc warto poświęcić na niego chwilę czasu.

 

Czy warto?

Podobnie jak inne testy osobowościowe (np. talentów Gallupa) pozwoli Ci lepiej poznać siebie, ale pamiętaj, że to Ty decydujesz o drodze, którą rozpoczniesz. Test jest wskazówką do dalszych rozmyślań i poszukiwań.

 

Jakie typy osobowości mamy?

Jeśli masz ochotę podziel się wynikami ze znajomymi. rodziną lub nauczycielami :)

Powodzenia w odkrywaniu siebie