We wtorek 19 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się doroczny plener malarski. Wydarzenie zgromadziło młodych artystów z wielu sosnowieckich placówek. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Gębarowska z klasy 8b, Ada Kęsik z klasy 7b oraz Maja Gorol z klasy 7a.
Plener, kontakt z naturą i piękna, słoneczna pogoda sprzyjały twórczej ekspresji. Nasze uczennice rozpoczęły od wybrania idealnego miejsca i przygotowania stanowiska pracy. Potem była już tylko praca twórcza.
Każdy z uczestników pleneru zaprezentował inne ujęcie tematu. Wydarzenie zakończyło się uroczystym podsumowaniem i poczęstunkiem przygotowanym przez społeczność szkoły nr 29.
Prace Ady Kęsik i Mai Gorol otrzymały wyróżnienia od organizatorów. Serdecznie gratulujemy!
Marta Lachor-Winiarska
Artysta plastyk
Autorka: Maja Gorol

Autorka: Ada Kęsik

Autorka: Zuzia Gębarowska


