List do pierwszoklasisty

Drogi Pierwszoklasisto!

Mamy nadzieję, że już niedługo dołączysz do naszej wielkiej „szkolnej rodzinki”. Z pewnością jesteś tym faktem bardzo podekscytowany. W końcu zaczynasz nowy okres w swoim życiu. Niedługo staniesz się bardziej samodzielny, wiele się nauczysz i poznasz nowych przyjaciół. Domyślamy się, że w związku z tym możesz mieć dużo obaw. Dlatego chcemy Cię zabrać w małą, wirtualną podróż po naszej szkole. A przeprowadzą Cię po niej Panie Wychowawczynie. To one obejmą Cię swoją troską i będą czuwały, abyś nigdy nie czuł się w naszej szkole zagubiony. Jedna z nich stanie się Twoim przewodnikiem przez następne trzy lata. Przeczytaj list, który specjalnie dla Ciebie napisały…

Witamy Cię serdecznie !

Jest nam niezwykle miło móc Towarzyszyć Ci w tej pierwszej, wirtualnej wycieczce po naszej szkole. Mamy nadzieję, że na samym jej końcu, pozbędziesz się wszelkich obaw, a Twoja ciekawość tego wszystkiego, co Cię tutaj czeka, wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej wzbudzi chęć poznania nas w świecie rzeczywistym. A to już niebawem, bo we wrześniu.

Możemy Cię zapewnić, że nauka z nami to prawdziwa przyjemność i przygoda, w czasie której pojawi się przed Tobą wiele nowych wyzwań do pokonania. Już my się postaramy, abyś zawsze wychodził z nich zwycięsko i na dodatek miał z tego powodu wiele radości i satysfakcji. Dużo się w naszej szkole nauczysz. Czytanie, pisanie, liczenie, obsługa komputera to tylko podstawowe umiejętności.

A czeka Cię jeszcze wiele innych wspaniałych i ciekawych rzeczy do poznania, miejsc do zobaczenia… Tak, tak, nauka to nie wszystko. Będziemy razem jeździć na wycieczki, oglądać filmy w kinie, przedstawienia w teatrze, bawić się na zabawach karnawałowych, świętować Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet, cieszyć się ze spotkania ze Świętym Mikołajem, a w III klasie, razem pojedziemy na Zieloną Szkołę nad morze. Spędzimy tam dwa, niezapomniane tygodnie, pełne wspaniałych atrakcji i wrażeń. Jak widzisz, nudzić się u nas nie da:

PROJKETY KLAS: I-III

Zanim jednak będziesz mógł doświadczyć wszystkich tych wspaniałych uroczystości, imprez szkolnych i wyjazdów, musisz uzyskać status ucznia naszej szkoły. Tak, tak… Samo „zapisanie do szkoły”, nie oznacza jeszcze, że zostałeś jej pełnoprawnym uczniem. Przez kilka tygodni pobytu w naszej szkole, będziesz zdobywał umiejętności, wiedzę, które to umożliwią Ci przystąpienie do „Pasowania na Ucznia” naszej szkoły. Podczas wielkiej uroczystości zaprezentujesz wraz ze swoją klasą, wszystko to, czego nauczyłeś się przez kilka tygodni pobytu w naszej szkole. To Pani Dyrektor dokona Pasowania na Ucznia, którego świadkiem będą wszyscy Twoi najbliżsi, wcześniej zaproszeni przez Ciebie. Zobacz, jak to wyglądało w poprzednich latach:

 Teraz nadeszła pora, aby rozpocząć krótką wędrówkę po szkole. Zaczynajmy więc…

Oto nasza szkoła! Przez najbliższe osiem lat stanie się ona dla Ciebie drugim domem. Nie na darmo szkoła nosi imię Janusza Korczaka. Być może jeszcze mało się orientujesz, kim była ta postać, ale wszystkiego dowiesz się, gdy już będziesz naszym uczniem. Na razie powiemy Ci tylko, że Janusz Korczak poświęcił całe swoje życie dzieciom i trosce o ich los. Zasady, które wyznawał, staramy się wdrażać w naszej szkole. Zapraszamy Cię do obejrzenia krótkiego filmu z uroczystości nadania szkole imienia.

Wiesz już jak wyglądają Panie, z których jedna będzie Twoją wychowawczynią. Teraz więc najwyższa pora zobaczyć jak wyglądają sale, w których będziesz się uczył. Spójrz tylko, jak w nich kolorowo i słonecznie. Wszędzie znajdują się kolorowe obrazki, które wykonali na zajęciach plastycznych Twoi starsi koledzy. Pewnie w niedługim czasie zawisną tam Twoje prace. Zwiedzimy też bibliotekę i inne sale, gdzie będziesz mógł się bawić. 

To tyle Drodzy Pierwszoklasiści. Mamy nadzieję, że podoba się Wam nasza szkoła.  U nas dzieje się dużo: odbywa się wiele uroczystości, imprez szkolnych oraz zawodów sportowych.

Czekamy na Was z niecierpliwością. Nie martwcie się niczym. Jesteśmy przekonani, że wszystko ułoży się dobrze, a Wy będziecie naprawdę szczęśliwi w naszej szkole.

Do zobaczenia!