Szydełkowanie z klasą 2B

940 788 Los Majkelos

Uczniowie kl. II b uczestniczyli w zajęciach szydełkowania, które poprowadziła babcia jednej z uczennic. Babcia Magda opowiedziała dzieciom o swojej pasji, pokazała im swoje robótki i nauczyła je podstawowego ściegu.
To była bardzo cenna lekcja! Babcia Magda wprowadzając dzieci w świat szydełkowania, nie tylko przekazała im umiejętność, która może przynieść im wiele radości, ale również pomogła im w rozwijaniu ważnych umiejętności:

✅ Szydełkowanie rozwija koordynację ruchową. Szydełkowanie wymaga precyzyjnych ruchów rąk, co ma korzystny wpływ na umiejętności takie jak pisanie, rysowanie czy manipulowanie małymi przedmiotami.
✅ Szydełkowanie poprawia koncentrację. Tworzenie wzorów i śledzenie instrukcji wymaga skupienia. Dzieci uczą się koncentrować na jednym zadaniu przez dłuższy czas, co jest cenną umiejętnością podczas uczenia się.
✅ Poprzez szydełkowanie dzieci ćwiczą cierpliwość. Każdy projekt szydełkowy wymaga czasu i staranności. Dzieci uczą się cierpliwości i wytrwałości, dążąc do ukończenia swojego dzieła.
✅ Szydełkując, dzieci wzmacniają poczucie własnej wartości. Dokończenie projektu przynosi dużą satysfakcję. Dzieci uczą się być dumne z własnych osiągnięć, co wpływa korzystnie na ich samoocenę i pewność siebie.
✅ Szydełkowanie wpływa na rozwój umiejętności matematycznych. Choć może się to wydawać zaskakujące, szydełkowanie wymaga pewnej dozy matematyki. Liczenie oczek, planowanie wzorów czy obliczanie wymiarów projektu – wszystko to ćwiczy umysł matematyczny dziecka.

✅ Szydełkowanie to sposób na relaks. Podobnie jak dla dorosłych, szydełkowanie może być dla dzieci formą relaksu, Pomaga w redukcji stresu i napięcia.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu “Budowanie więzi międzypokoleniowych”, w ramach którego seniorzy dzielą się z dziećmi swoimi pasjami.
Anna Paśko
wychowawca kl. II b

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos