Bezpieczne ferie zimowe

940 788 Los Majkelos

#MisjaFerie – Witajcie!

Drodzy Uczniowie!

Z okazji ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu.

Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

Zagrożenia w domu i szkole

Gaz, detergenty, ostre i ciężkie przedmioty, gorąca herbata czy śliskie, świeżo umyte schody – z tym możesz się spotkać praktycznie codziennie. Choć dom i szkoła to miejsca, w których najczęściej czujesz się spokojnie i bezpiecznie, to jednak pamiętaj, że i tam może ci się przytrafić wiele niebezpiecznych wypadków.

Co robić w takich przypadkach? Sprawdź tu: <<<KLIK W LINK>>>

 

 

Więcej na temat, jak zadbać, aby wypoczynek był bezpieczny oraz jak uniknąć zimowych zagrożeń można przeczytać w poradnikach RCB:

Bezpieczny wypoczynek zimą
Bezpieczeństwo na lodzie
Jak przygotować się do zimy
Podróż zimą samochodem

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos