„Z wizytą w Bullerbyn” – projekt kl. II b cz. II

1030 731 Los Majkelos

„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników. W tym roku szkolnym uczniowie kl. II b realizują projekt czytelniczy, w ramach którego tworzą makietę Bullerbyn i Wielkiej Wsi na podstawie fragmentów książki wysłuchanych podczas zajęć.

Dzieci kierując się kreatywnością i pomysłowością wykonały makietę w zimowej odsłonie, przedstawiając z niebywałą precyzją nawet najdrobniejsze szczegóły. Na mapie, która znajduje się w sali, zaznaczyliśmy Bullerbyn, bo ta wioska istniej naprawdę!

Zachęcam do odwiedzenia galerii, na zdjęciach można zobaczyć jak powstawała makieta.

Anna Paśko

wychowawca klasy II b

 

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos