“Budowanie więzi międzypokoleniowych” – projekt klasy 2b

1030 731 Los Majkelos

Uczniowie kl. II b uczestniczyli w zajęciach zrealizowanych w ramach projektu “Budowanie więzi międzypokoleniowych”, w ramach którego seniorzy dzielą się swoimi pasjami z dziećmi.
Babcia Ania i Babcia Ola zdobiły z dziećmi pierniczki. Seniorki wspominały jak w wieku 10 lat samodzielnie robiły ozdoby choinkowe, przygotowywały prezenty dla rodziny i piekły ciasta bez gotowych półproduktów.
Babcia Regina, która jest emerytowaną przedszkolanką, przygotowała z dziećmi aniołka z papieru i skrzata z szyszki na choinkę. Seniorka opowiedziała o swojej pasji robienia kartek i prezentów z papieru.
Takie międzypokoleniowe spotkania przynoszą wiele korzyści obu stronom. Wzmacniają więzi, uczą dzieci życzliwości i szacunku wobec starszych osób, a także wrażliwości na drugiego człowieka. Seniorom pozostawiają niezapomniane wspomnienia i zaspokajają potrzebę kontaktu z drugą osobą.
Anna Paśko
wychwawca klasy II b

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos