Warsztaty kulinarne z klasą 5c!

1030 731 Los Majkelos

Mikołajki większość klas świętuje na różne sposoby, a 5c z okazji tego święta postanowiła wybrać się na warsztaty kulinarne. Większość z Państwa pewnie pomyśli, że tworzyliśmy pierniczki – przecież zima za oknem, a dzwoneczki świąteczne już słychać wszędzie 🙂 A tu niespodzianka! Uczniowie klasy postawili na włoską kuchnię – a jak Włochy to oryginalna pizza! Poznaliśmy historię, kiedy i gdzie zrobiono pierwszą pizzę, dowiedzieliśmy że że ananas wprowadzili kanadyjczycy i wiele innych ciekawostek 🙂

Każdy miał swoje ciasto i był odpowiedzialny za wyrobienie go i dodanie odpowiednich składników. Na koniec szybko do pieca – i gotowe! Pan Paweł i Pani Klaudia z Restauracji Street Food Park byli dla nas wspaniałym gospodarzami i wszyscy jednoznacznie stwierdzili że PIZZA BYŁA MEGA! 🙂

Opiekunowie: Marzena Tyburska, Agnieszka Struzik

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos