Naukowa Noc klasy 5a

1030 731 Los Majkelos

W sobotnią noc klasa 5a wraz z wychowawcą Panią Martą Lachor-Winiarską i opiekunem Panią Magdaleną Kapuścik brała udział w niezwykłym naukowym wydarzeniu. „Noc Naukowców” to największe popularnonaukowe przedsięwzięcie Politechniki Śląskiej.
Uczestnicy mogli poznać zagadnienia z ponad 20 obszarów nauki. Jako pierwszy wybraliśmy wykład w budynku – Centrum Nowych Technologii na temat – Budownictwa Kosmicznego.

Potem Teatrzyk Kamishibai: „Legenda o Bazyliszku” i pokaz, pod powodującą lekki dreszczyk nazwą „Zobacz ducha”. Kolejne były wyścigi sterowanych pojazdów gąsienicowych, świecące w ciemności minerały, stoisko inżynieria materiałowa na wesoło, programowanie dla dzieci, kolejkowo, jak wykorzystać siłę powietrza, koncert kompozytowy, prezentacja robota Delta i wiele, wiele innych. Przed budynkiem natomiast, mogliśmy oglądać wspaniały pokaz ognia.
To była prawdziwa moc atrakcji!

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos