Klasa 7e na warsztatach językowych w American Corner Katowice

1030 731 Los Majkelos

🇺🇸 27 września klasa 7e dwujęzyczna wybrała się na wycieczkę do biblioteki amerykańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematem wyjścia była historia Stanów Zjednoczonych, które powstały z połączenia 13 kolonii brytyjskich (4 lipca 1776 roku utworzyły niepodległe państwo).

🇺🇸 Historia Stanów Zjednoczonych obfituje w różne konflikty zbrojne, lecz zdecydowanie najważniejszym i najbrutalniejszym z nich była wojna secesyjna (po ang. Civil War). W jej wyniku, w latach 1861-1865, życie straciło ok. 600 tys. osób.

🇺🇸W wojnie uczestniczyła Unia (północne Stany) walcząca m.in. o likwidację niewolnictwa oraz Konfederacja (południowe Stany) dążąca do secesji czyli oderwania południowych stanów i utworzenia odrębnego państwa. Unia zwyciężyła jednocząc kraj.

🇺🇸 Prowadząca przedstawiła również zasady udziału w programie wymiany FLEX: <<<KLIK W LINK>>>

🇺🇸 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a na szerszą relację do odcinka naszej Szkolnej Telewizji SP45 „Korczuś” – już w październiku:

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos