Spotkanie z poetką w gronie humanistów z SP45

1030 731 Los Majkelos

Mamy zaszczyt poinformować, że naszą szkołę odwiedziła sosnowiecka poetka, Pani Lila Helena Metryka.
Nasza artystka jest absolwentką filologii rosyjskiej (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie); nauczycielką języka rosyjskiego i tłumaczem przysięgłym z języka rosyjskiego.

Pochodzi z Gór Świętokrzyskich, jednak od wielu lat mieszka w Sosnowcu, gdzie pisze swoje wiersze i przekłady, które następnie zamieszcza na portalach literackich („Ogród ciszy”, „Portal Pisarski”, „Ósme piętro”, „POSTscriptum”) oraz na Facebooku. Jej przekłady były publikowane w literackim kwartalniku o zasięgu ogólnopolskim „Inter- Literatura–Krytyka–Kultura”, wydawanym przez Zakład Literatury Współczesnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na sumskim portalu informacyjnym „Wsi Sumy” (miasto Sumy, Ukraina), na rosyjskich portalach literackich (Poezja.ru, Stihi. ru), a wiersze w dwumiesięczniku „Nowe Zagłębie” oraz w antologiach w/w polskich portali.
Kilkakrotnie nagradzana w konkursach poetyckich. Od 2019 członkini Wspólnoty Literackiej „Verba Orientis”. W 2021 ukazał się jej debiutancki tomik „Gdzie wzrastają flowertyki”, a następnie 2022 książka „Jewgienij Piurnonsensowicz w czasach zarazy”.

Pani Lila spotkała się z uczniami klas 4-8, by podzielić się swoją twórczością; poddać wiersze wspólnym interpretacjom i porozmawiać o tworzeniu liryków. Zwieńczeniem tego piątkowego popołudnia były kwiaty, podziękowania i oklaski…. Spotkanie mogłoby trwać i trwać….

Spotkanie zorganizowała p. Agata Gierlotka

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos