Akcja charytatywna „Podaj mydło” – podsumowanie

1030 731 Los Majkelos

W maju tego roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji humanitarnej ,,Podaj mydło”, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji była zbiórka kostek mydła dla Afryki. Udało się zgromadzić ich 848. Była to kolejna akcja w naszej szkole, która zakończyła się sukcesem.

Sukces ten był możliwy dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

A teraz tak krótko dla zobrazowania jak wiele dobra uczyniliście….

W Kamerunie kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę. Dur brzuszny, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób brudnych rąk. Można ich uniknąć poprzez mycie. Zebrane przez Was mydło trafi do naszych lekarzy w Afryce.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność, za wrażliwe, dobre serce, za otwartość na potrzeby innych.

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach (już niedługo 😉).

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos