„6A I 6B W PLANETARIUM ŚLĄSKIM”

1030 731 Los Majkelos

2 czerwca 2023 r. klasy 6a i 6b uczestniczyły w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Warto dodać, że Planetarium Śląskie powstało w 1955 roku jako pierwsza tego rodzaju placówka w Polsce. W 2018 roku rozpoczął się proces przebudowy i modernizacji, który zakończono cztery lata później. Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. O tym przekonać się mogli uczniowie naszej szkoły, którzy obejrzeli pokaz i wysłuchali wykładu pt. „Cztery pory roku”. Podczas zajęć omówiona została tematyka orientacji na sferze niebieskiej, gwiazdy i gwiazdozbiory, model geocentryczny budowy świata, teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika, ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy) oraz ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).

Ponadto miłą niespodzianką była możliwość obejrzenia ekspozycji Droniada Tech by Politechnika Śląska oraz porozmawiania z wykładowcami i studentami. Głównym tematem wydarzenia były pozytywne aspekty związane z zastosowaniem AI w dronach i robotyce.

Klasy 6a i 6b zobaczyły także kilkumetrowy zegar słoneczny oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznej organizacji wycieczek górskich. Nieocenione rady i wskazówki przekazał uczniom nasz pan przewodnik, który towarzyszył turystom w ciągu całej wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos