Wycieczka 6a i 6b

1030 731 Los Majkelos

W dniach 18-19 maja klasa VI a i VI b uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci. Najpierw udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. Ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.
Kolejnym punktem wyjazdu było odwiedzenie Panoramy Racławickiej, przedstawiającej zwycięską bitwę pod Racławicami 1794, pod wodzą Tadeusza Kościuszki.
Następnie spacer po Starym Mieście, które swoją wyjątkową atmosferę zawdzięcza nietuzinkowej architekturze.Tam podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek zawieszanych przez zakochane pary. Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika zachwyciły wszystkich. Biblioteka Ossolineum wywarła na nas niesamowite wrażenie.
Podczas drugiego dnia pobytu, udaliśmy się w kierunku wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, która znajduje się tuż przy Hali Stulecia, w pobliżu ZOO, na skraju parku Szczytnickiego. Otoczona jest historyczną wrocławską Pergolą. Mieliśmy również okazję spacerować po Ogródzie Japońskim, o którym można powiedzieć, że jest namiastką Japonii w sercu Wrocławia.
Kolejnym punktem było ZOO, w którym udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Była to bardzo pouczająca i miła wycieczka, a wspomnienia na długo pozostaną w naszych pamięciach. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos