„Dzień Żonkila” 2023

1030 1030 Los Majkelos

🌾10 maja 2023r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Żonkila, który jest symbolem hospicyjnej solidarności z umierającymi.
🌾Celem akcji było uwrażliwianie naszych uczniów na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej.
🌾Zaproszenie do wygłoszenia prelekcji przyjęła pani prezes hospicjum Małgorzata Czapla i pani psycholog Sandra Suchowska.
🌾W pełen ciepła i empatii sposób przekazała naszym wolontariuszom historię powstania sosnowieckiego hospicjum i ogólne założenia pracy wolontariuszy hospicyjnych. Opowiadała o różnych formach pracy tej instytucji (ośrodek dzienny, klub seniora, rehabilitacja, szkolne wolontariaty) o nawiązywanych tam przyjaźniach i relacjach z drugim człowiekiem, mocno podkreślając, że Hospicjum to też Życie!
🌾Nasze uczennice, w imieniu całego wolontariatu POLA NADZIEI, złożyły serdeczne podziękowania za przekazaną wiedzę, dotyczącą sosnowieckiego hospicjum. Pani Prezes wspomniała, że hospicjum, co miesiąc wydaje kwotę 4000zł na pieluchy, podkłady dla swoich podopiecznych.
🌾Nasza szkoła w minionych dniach zorganizowała zbiórkę środków, by w ten sposób wspomóc placówkę. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, dzięki całej społeczności szkolnej, która licznie włączyła się w zakup potrzebnych produktów. W tym dniu odbyły się również kiermasze słodkości przygotowane, dzieki ogromnemu zaangażowaniu rodziców naszych uczniów zrzeszonych w szkolnym wolontariacie Pola Nadziei.
🌾To dzięki nim ze sprzedaży ciast udało się zebrać kwotę 756 zł, która zostanie przekazana dla hospicjum na bieżące potrzeby statutowe.
🌾W imieniu wszytkich wolontariuszy PÓL NADZIEI podziękowania dla całej społeczności szkolnej składają opiekunowie Małgorzata Ziętek i Agnieszka Cofór

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos