Wycieczka do Pszczyny kl. 4 a i 5 c

1030 731 Los Majkelos
Klasy 4a i 5c odbyły wycieczkę do Pszczyny pod opieką Pań: M. lachor- Winiarskiej, W. Maj,L. Gil. Uczniowie mieli okazję podziwiać dawną Rezydencje magnacką- Zamek w Pszczynie. Zamek wraz z zabytkowym parkiem tworzy zespół pałacowo- parkowy.
Uczniowie zwiedzali Muzeum Zamkowe, gdzie zostały zachowane oryginalne meble i wyposażenie. Obecnie jest to jeden z najcenniejszych zabytków rezydencjonalnych w Polsce. Poznali również historię Rodów właścicieli Zamku: od Anhaltów przez Promitów do Hochbergów.
Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Jest to Skansen grupujący zabytki drewnianej architektury ludowej z pszczyńskiego regionu.
Najwięcej radości wzbudziło spotkanie uczniów z naturą w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Parku pszczyńskim. Oprócz spotkania „oko w oko” z królem puszczy- żubrem, uczniowie mieli okazję podziwiać inne gatunki zwierząt: daniele, jelenie, sarny, owce dziki lis, bażanty, wytworny paw, gęsi łabędziowate, kaczki krzyżówki.
Czas spędzony w Zespole Pałacowo- parkowym w Pszczynie był dla uczniów odkrywczo- rozpoznawczo- badawczym. Zapraszamy do galerii zdjęć i zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.
Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos