Ekologiczna wymiana rzeczy dla dzieci – jak to działa?

1030 731 Los Majkelos

Ekologiczna wymiana rzeczy to idea polegająca na przekazywaniu przedmiotów, które nie są już potrzebne, innym osobom, które mogą z nich skorzystać. W ten sposób unikamy generowania niepotrzebnych odpadów i pomagamy ochronić środowisko.
W ramach naszej szkolnej inicjatywy ekologicznej, organizujemy wymianę rzeczy dla dzieci. Każde dziecko, które chce wziąć udział w akcji, przynosi do szkoły jedną wybraną rzecz, która nie jest mu już potrzebna, ale jest w dobrym stanie. Może to być maskotka, książka, gra planszowa lub niewielkie akcesoria sportowe.

Po zebraniu wszystkich rzeczy, organizujemy dzień wymiany (12.05.2023 – przed salą biologiczną nr 32), podczas którego uczniowie mogą wymieniać się między sobą przedmiotami, które ich interesują. W ten sposób każdy ma szansę zdobyć nowe przedmioty, które mu się przydadzą, a jednocześnie pozbyć się tych, których już nie potrzebuje.

W wymianie dzieciom będą pomagać uczniowie klasy 7c. Rzeczy z dołączoną karteczką (imię, nazwisko, klasa), można przynosić do sali nr 32.

Dlaczego warto wziąć udział w ekologicznej wymianie rzeczy?

Ekologiczna wymiana rzeczy to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale także świetna okazja do integracji i zabawy. Dzieci uczą się dzielić się z innymi i szanować rzeczy, które mają wartość dla innych. Wymiana rzeczy to także sposobność do zdobycia nowych przedmiotów, bez konieczności ich kupowania, co jest oszczędne dla portfela.

Jak przygotować się do ekologicznej wymiany rzeczy?
Jeśli Twoje dziecko chce wziąć udział w akcji, przypomnij mu, aby przyniósł jedną rzecz, która już nie jest potrzebna w domu, ale jest jeszcze w dobrym stanie. Przypomnij również, aby upewnił się, że przedmiot jest czysty i gotowy do przekazania.

Ekologiczna wymiana rzeczy to wspaniała okazja do edukacji ekologicznej i rozwijania empatii. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w naszej szkolnej inicjatywie!

Przypominamy również, że 5 maja, pod pokojem nauczycielskim, odbędzie się kiermasz słodkości, z którego połowa dochodu przekazana zostanie klasie, która zwycięży konkurs klasowy na wiosenny strój z recyklingu (dofinansowanie wycieczki) – termin wykonania pracy zostaje przedłużony do 12.05.2023. Druga połowa przeznaczona zostanie na potrzeby szkoły.

Klasa 7c wraz z wychowawcą 😊

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos