„Ludzie ludziom… – budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”

1030 731 Los Majkelos

🔳18 kwietnia klasy 7 a,b,c uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych z policjantem asp. Tomaszem Mogielskim z Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Natomiast 28 kwietnia klasy 7 a i b brały udział w spotkaniu z kuratorami z Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

🔳 Zajęcia są częścią projektu pt. „Ludzie ludziom… -budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu wraz Komendą Miejską Policji w Sosnowcu, Teatrem Zagłębia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Parku – Park Miejski, przy współudziale Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

🔳 Podczas spotkań poruszono kwestie rodzajów przemocy, w tym mowy nienawiści i hejtu w świecie wirtualnym oraz konsekwencji, jakie może ponosić osoba, która dopuszcza się takiego działania.

🔳 Goście odpowiadali również na szereg pytań ze strony uczniów,
zainteresowanych tym, jak właściwie postępować w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.

🔳 Projekt skierowany jest do uczniów klas siódmych, młodzieży i osób dorosłych. Składa się z jedenastu działań, które są realizowane w okresie od marca do października 2023 roku na terenie miasta Sosnowca.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos