Warsztaty wielkanocne 2e

1030 731 Los Majkelos

🐣 Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Uczniowie klasy 2e mieli okazję uczestniczyć w warsztatach Wielkanocnych odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 2 w Sosnowcu.

🌷Przybliżone zostały im dobrze znane tradycje wielkanocnego stołu, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zrobić piękne pisankii kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy, a potem wypróbowały jedną z wielkanocnych tradycji „poszukiwanie pisanek”! Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

🌸Na zakończenie każdy uczestnik wykonał własnoręcznie malowane odlewy gipsowe: pisanki i kurczaczki wielkanocne.

Uczniowie klasy 2e wraz z wychowawcą Olgą Szewczyk

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos