Lekcja kultury i regionalizmu

1030 731 Los Majkelos

Uczniowie klas 5a i 5d pod opieką wychowawców udali się do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, by obejrzeć adaptację opowiadania Gustawa Morcinka „Łysek z pokładu Idy”. Jest to historia sięgająca początków XX wieku, gdy w kopalniach pracowały konie, ciągnące wagoniki z węglem. Sztuka doczekała się wielu nagród i wyróżnień. Aby lepiej zrozumieć pracę sztygara, uczniowie odwiedzili również Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, gdzie zwiedzili wystawę „Podziemia. Subterra incognito”. Historia regionu od ponad dwóch stuleci opiera się na wydobyciu węgla, rud żelaza, cynku i ołowiu oraz złóż piasku i kamienia. Była to ciekawa lekcja obcowania z żywym słowem, obrazem i rzeźbą.

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos