MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

1030 731 Los Majkelos

Rozpoczynamy projekt „Marzec miesiącem matematyki”. W związku z tym w naszej szkole w marcu odbędzie się szereg konkursów matematycznych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami, upominkami i celującymi ocenami z matematyki.

Dlaczego Święto Matematyki obchodzimy w marcu?

Marzec został wybrany na promowanie matematyki w naszej szkole ponieważ w tym miesiącu przypadają dwa międzynarodowe święta matematyczne tj. Międzynarodowy Dzień Matematyki obchodzony 12 marca oraz Międzynarodowe Święto liczby Pi obchodzone 14 marca.
14 marca jest także rocznicą urodzin Alberta Einsteina – wspaniałego, wybitnego, niepowtarzalnego uczonego, laureata Nagrody Nobla, twórcy teorii względności, a także wybitnego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego.

W ramach projektu zapraszam wszystkich uczniów do udziału w licznych konkursach i przedsięwzięciach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Harmonogram przygotowany przez naszych MATEMATYKÓW: <<<KLIK PO WIĘCEJ INFORMACJI>>>

 

Author

Los Majkelos

All stories by: Los Majkelos